Ürünlerİnşaat Sektöründe Perlit - Süzme Yardımcı Maddesi Olarak Perlit - Tekstilde Perlit
Sanayide Perlit - Tarımda Perlit - Isı Yalıtımında İzoşilte- Obsidyen

İnşaat Sektörü İçin Uygun Olan Ürünler

Detaylı bilgi veya sipariş vermek için lütfen bizimle temas kurunuz.

İnşaat Sektöründe Genleşmiş Perlitin Kullanımı

Yalıtım Betonları:

Gevşek dolgu ısı yalıtımları şeklinde:

Yalıtım sıvaları:

Yüzer döşeme uygulamaları:

Yüzer Döşeme Uygulamaları
Büyütmek için tıklayınız.

Döşemelerin ses ve ısı yalıtıcılık özelliğini artırmak amacıyla taşıyıcı döşeme üzerine perlit serilmesi ve bunun üzerine kat döşemesinin yapılması.

Döşemelerin ses ve ısı yalıtıcılık özelliğini artırmak amacıyla taşıyıcı döşeme üzerine perlit serilmesi ve bunun üzerine kat döşemesinin yapılması.

Perlitin kullanıldığı yapılarda sağlanan üstün özellikler:

Isı Yalıtımı: Perlit harcı ile yapılan iç sıvaların yapılarda sağladığı ısı geçirme katsayısı normal sıvalı binalara göre %50 daha düşüktür. Perlitin bu özelliği yapının projelendirilmesine göre yıllık yakıt masrafının %60'a kadar ekonomi sağlayabilir.

Isı Yalıtımı
Büyütmek için tıklayınız.

Sıcak iklimlerde ısıya karşı etkili bir yalıtım elde edileceğinden konforlu bir yaşam sağlanmış olur.

Ses Yalıtımı: Perlit akustik sıvalarda başarıyla kullanılmaktadır. Bu sıvanın sesi yutma özelliği vardır. Bu sayede binalarda sükun ve huzur sağlanmış olur.

Yapılarda Hafiflik: Perlitin kullanıldığı yapılarda ölü yükler en düşük seviyeye indirilir. Bu da yapının daha ucuza mal olmasını ve mimari özelliklerine daha kolay uymasını sağlar. Çimento ve demir kullanımını %10 azaltır.

Yangına Karşı Direnç: Perlit ile yalıtılmış binalarda yangının taşıyıcı elemanlardaki yıkıcı etkisi yapının mimari özelliği bozulmadan şartnamelerin öngördüğü süre kadar geciktirir.

Uygulama ve Maliyet: Perlit ile hazırlanan izolasyon sıvası ve yalıtım betonu geleneksel metotlarla binalara tatbik edilebildiği için diğer izolasyon malzemeleri gibi ek işçilik gerektirmez. Ayrıca bir kamyonla 35-40 m3 perlit taşınabildiği için nakliyesi ucuzdur.